Наша адреса
м. Київ,
бул.Кольцова, 14-Ж,
офіс 242

Протезування зубів


З роками стає все складніше зберегти гарну посмішку. Впливає вікове погіршення кровопостачання ясен, недостатність щоденної гігієни, шкідливі звички, раціон. У результаті стан порожнини рота погіршується, виникають захворювання ясен, карієс, у молодих людей часто бувають травми та сколи. Це призводить до втрати зубів, завдає фізичного та психологічного дискомфорту.


Відновити зубний ряд можна у будь-якому віці. Протезування допоможе легко повернути жувальну функцію та можливість посміхатися. Перед протезуванням пацієнт проходить підготовку до процедури – усуваються всі осередки запалення (наприклад, загострення захворювань ясен або запалення піднебінних мигдаликів), заліковуються хворі зуби, при необхідності зуби, на які буде встановлена ​​ортопедична конструкція, депульпуються та обточуються (це відноситься до незнімних конструкцій).

Наші стоматологи проводять ретельне обстеження, підбирають оптимальний вид протезу для вирішення конкретних проблем, а потім виготовляють тимчасові та постійні конструкції у власній зуботехнічній лабораторії. Попередньо перед ортопедичним протезуванням проводиться лікування.


Види зубних протезів

Ортопедичні конструкції поділяються на дві великі групи – це протези, які пацієнт може зняти самостійно, і незнімні моделі. За статистикою, знімні варіанти використовують у чотири рази частіше, ніж постійні. Таку популярність легко пояснити. По-перше, вони доступніші. По-друге, за протезуванням часто звертаються досить пізно – коли через вік або стан кісткової тканини стає неможливим відновлення іншими способами.

 Вибір методики протезування та типу конструкції залежить від стану порожнини рота, і визначається лікарем після проведення огляду та діагностики.

Мікропротезування

До мікропротезів відносяться вініри та вкладки. Вініри зазвичай використовують, щоб зробити усмішку естетичнішою, коли пацієнта не влаштовує форма або розташування зубів. Вкладки ж використовую як альтернативу пломбі. Відмінність вкладки від пломби в тому, що вона виготовляється в зуботехнічній лабораторії з індивідуальних зліпків. Установка вкладки є доцільною, коли зруйновано більше 25% зуба, але не більше, ніж 50% (ступінь руйнування визначає стоматолог). Мікропротез дозволяє повністю відновити коронкову частину естетично та функціонально.

Коронки та мостоподібні протези

Якщо лікар діагностував руйнування зуба більш ніж на 50%, відновлення за допомогою мікропротезу або пломбувального матеріалу неможливе. Пломба або вкладка просто не втримається у порожнині, необхідно встановити коронку. Вона ставиться на попередньо підготовлену зубну одиницю і виглядає природно.

Якщо немає кількох зубів поспіль – доцільно встановити мостоподібний протез (або міст). Він закріплюється на здорових опорних зубах і замінює відсутні одиницю (найчастіше – 3-5 зубів).

Незнімні протези виготовляють із металокераміки, кераміки, цирконію (діоксид цирконію). Кераміка зазвичай використовується для відновлення посмішки – вона виглядає дуже естетично, але через тендітність підходить тільки для відновлення різців. Для протезування жувальних зубів краще вибрати інший матеріал.

Незнімні конструкції невибагливі у догляді - вони не вимагають специфічного догляду або обмежень у вживанні твердої їжі (як у випадку зі знімними моделями). Крім того, вони природно виглядають.

Часткове знімне протезування

Частковий знімний протез може бути рекомендований вам стоматологом-ортопедом, якщо у вас немає кількох зубів, але при цьому стан сусідніх зубних одиниць не дозволяє встановити мостоподібний протез. Крім того, частковий протез застосовують як тимчасовий захід. Коли підготовка до встановлення мосту пройшла успішно, але він ще не виготовлений, ви можете носити конструкцію, що знімається. Як правило, часткові знімні протези виготовляють із різних полімерів.

Доглядати часткові знімні протези досить легко - двічі на день їх потрібно очищати спеціальною щіточкою і полоскати в дезінфікуючому розчині.

Протезування за повної відсутності зубів

Коли зуби повністю відсутні, як мінімум, на одній щелепі, то вам підійде повне протезування. Перший варіант - це повний знімний протез, який замінює всі зуби щелепи. Його вартість відносно низька, але важливий мінус - дуже обмежене відновлення жувальної функції: він не повертає можливість жувати волокнисту або тверду їжу.

Зручніший для повсякденного життя варіант – незнімне протезування на імплантах. В цьому випадку в щелепу встановлюють 2-4 імпланти, на яких фіксують міст. Цей варіант дорожчий, але з ним можна забути про обмеження: ви будете вести таке ж насичене життя, як би у вас збереглися власні зуби. У вас не буде жодних обмежень у харчуванні, вам не потрібно буде стежити за тим, щоб протез не сповзав або не випадав. Крім того, імпланти стимулюють щелепну кістку та запобігають її атрофії.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв'яжеться з Вами та відповість на всі запитання.