Наша адреса
м. Київ,
бул. Миколи Руденка, 14-Ж,
офіс 242

Протезування на імплантах

Протезування на імплантах у Києві



Ортопедична стоматологія не стоїть на місці, з кожним роком на ринку з'являються нові методи та технології. Особливою популярністю користується протезування зубів на імплантах, за допомогою якого легко приховати дефект відсутності одного або декількох елементів зубного ряду. Встановити протез з опорою на вживлене в щелепу титанове коріння можна і за повної адентії, коли в роті взагалі не залишилося своїх зубів.

Плюси та мінуси протезування з опорою на імпланти

Протез з опорою на імпланти є кращим для всіх інших видів ортопедичного лікування зубів з кількох причин. Його основні переваги:
  •         Високий ступінь комфорту, який можна порівняти з відчуттями від володіння природними зубами.
  •         Грамотний розподіл жувального навантаження по всій поверхні рядів, за рахунок чого відсутня атрофія кісткової основи щелепи при тривалій експлуатації протезу.
  •         Відсутність необхідності обточування зубів-опор, оскільки у ролі виступають биосовместимые з тканинами тіла титанові гвинти.
  •         Зручність незнімного протезу на імплантах, тому що його не потрібно постійно знімати та ставити на місце.
  •         Легкий догляд за штучними зубами, що мало чим відрізняється від догляду за натуральними аналогами.
  •         Довгий термін служби імплантів. Виробники дають гарантію на вироби від 10 років, проте за дотримання рекомендацій лікаря кожен вживлений корінь може служити своєму власнику довічно.


    Недоліки також є. До них часто відносять високу вартість ортопедичного апарату, проте при цьому забувають, що при перерахунку на термін служби ціна повного протезування зубів на імплантах не така вже й висока. Той же акриловий протез, що знімається, коштує в рази дешевше, але служить не більше 5 років. Якщо зважати на цей факт, різниця у вартості вже не здасться настільки колосальною, як на перший погляд.

Ще одним недоліком протезів на імплантах є тривала реабілітація. Вживлення титанових гвинтів стає причиною болю та дискомфорту у перші дні після проведення операції. Однак самі зуби виглядають настільки природно, що ці неприємності швидко забуваються. До того ж, досвідчений стоматолог завжди порекомендує хороші знеболювальні препарати на час відновлення, тому болючі відчуття суттєво знижуються під впливом фармакології.

Види протезів та варіанти кріплень

У стоматологічних клініках «Slavadent» застосовуються такі види імплантації з наступною установкою протезів:
  •         Мікропротезування - встановлення одиночної коронки на абатмент, що з'єднує мікропротез з гвинтовою частиною. Використовується для заповнення одного відсутнього зуба.
  •         Мостовидний протез - являє собою анатомічно правильну дугу зубного ряду, що складається з поспіль коронок, що йдуть. Може застосовуватись повний або частковий міст.
  •         Незнімний протез на класичному акриловому базисі, що імітує ясна. Використовується для відновлення привабливості слизової оболонки, коли власна «рожева» естетика порушена.



Існує два варіанти кріплення протезу на імпланти. Перше – гвинтове, коли коронку та абатмент з'єднує гвинт, вкручений через жувальну поверхню. Друге - цементне, при якому протезна конструкція кріпиться на абатменті профільним цементним складом.

Варіанти протезування при втраті одного зуба

При втраті одного зуба серед стоматологи найчастіше ставлять одиночну коронку з опорою на імплантат. Край мікропротезу злегка ховається під ясна, за рахунок чого зуб виглядає красиво та натурально. Коронка, з'єднана з коренем через абатмент, виконується з металокераміки чи діоксиду цирконію. Якщо дефект ховається у фронтальній зоні посмішки, другий варіант кращий, оскільки виглядає ідеально, добре передає світловідображення та прозорість натуральної емалі.

    При негайному навантаженні коронка кріпиться на імплант одномоментно або на один етап. Цей варіант мікропротезу виробляється на основі металопластмаси. За формою він максимально передає анатомію зуба, що заміщується, проте по висоті трохи менше прототипу, так як спеціально виводиться лікарем з прикусу. Такий підхід дозволяє знизити навантаження при жуванні, що дає час імпланту на стабілізацію щелепної кістки, знижує ризики його зміщення.


Способи протезування на імплантах при встановленні кількох зубів

Імпланти застосовуються для встановлення зубних протезів мостовидного типу. Цей варіант застосовується, коли потрібно замістити дві або більше одиниці зубного ряду, що йдуть одиниці. При нормальному стані ясна ставиться протез із коронок. Якщо об'єм слизових тканин порушений, пацієнту рекомендується пройти пластику або поставити протез зі штучним базисом, що імітує ясна. Акрил відмінно маскує недоліки пошкодженої тканини і демонструє її у кращому світлі. Коронки з діоксиду цирконію відрізняються підвищеною міцністю та привабливим зовнішнім виглядом. Їх рекомендують ставити у видиму зону посмішки. Підходять вони і для тривалих мостів, які складаються з п'яти коронок. Міцність матеріалу забезпечує стабільність протеза.

Протезування на імплантах при повній адентії

Тривала відсутність зубів у роті стає причиною атрофії щелепної кістки, разом з якою спостерігається «просідання» ясен, втрата її красивого та рівного контуру. Всі ці речі ускладнюють встановлення моста, що складається лише з коронок. За повної відсутності зубів фахівці радять приділити увагу трьом основним типам протезування з опорою на імпланти:

    Протез для тимчасової адаптації на базисі з акрилу. Створено для негайної установки на імпланти. Конструкція включає імітацію ясен, основу з металу (якщо вимагають обставини) і коронок з металопластмаси з вмістом алмазної крихти. Апарат відрізняється легкістю, привабливістю та простотою. Служить він упродовж 5 років, після чого рекомендується до зняття.
    Протез для постійного використання на акриловому базисі. Змінює адаптаційну ортопедичну конструкцію. На зміну металопластмасі у виготовленні коронок приходять міцніші матеріали. Основа з рожевого акрилу допомагає приховати дефекти ясен.
    Повний зубний міст. Протезний апарат з одних коронок ставиться тільки при ідеальному стані ясна та ясенного краю. Зазвичай перед установкою такого виробу виконується пластик м'яких тканин порожнини рота.

Переваги моста, встановленого на імпланти, є багатогранними. Він надійно закріплюється на опорах, може змінюватись та коригуватися без зняття імплантів, дозволяє рівномірно розподілити навантаження на щелепи, що гарантує захист від атрофії тканин.

Які альтернативи є для імплантації

Рівноцінних альтернатив протезування на імплантах немає. Подібні конструкції добре кріпляться на основу, виглядають натурально та точно повторюють анатомічний рельєф зубних рядів. Вони досить компактні, за рахунок чого зручні та комфортні.

    Якщо у ваших планах немає зубне протезування на імплантатах, можна поставити традиційні протези на натуральні зуби, що виконують роль опорних елементів. Недолік такого варіанту полягає в необхідності обточування своїх зубів, що необхідно для щільної фіксації протеза. Доступна альтернатива з кріпленням протезного апарату на яснах, проте при такому поповненні зубного ряду неминуча рецесія ясна і спад кісткової основи.

Догляд за ортопедичними виробами складним не назвеш. Зуби чистяться за допомогою стандартних пристроїв: щітки, пасти, флоса та профільного йоржика. Раз на півроку необхідно відвідувати гігієніста для проведення професійної гігієни ротової порожнини.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв'яжеться з Вами та відповість на всі запитання.