Наша адреса
м. Київ,
бул.Кольцова, 14-Ж,
офіс 242

Лікування карієсу

Лікування карієсу в Києві




Мабуть, найпоширенішим захворюванням на етапі є карієс зубів, що призводить до руйнації тканин зуба внаслідок дії інфекційного агента. Профілактиці хвороби слід приділяти особливу увагу у будь-якому віці, оскільки воно завжди несе біль і страждання і дитини, і дорослого.


Причини виникнення карієсу

Виникнення каріозних уражень завжди пов'язане з розмноженням бактерій та впливом на організм людини продуктів їхнього розпаду. Основними причинами є життєдіяльність стафілококів, які виявляються в ротовій порожнині вже в перші години життя дитини. Але в нормальних умовах ця інфекція не викликає захворювання, для її виникнення мають бути інші супутні фактори:

1. Недотримання правил гігієни порожнини рота - нерегулярне чищення зубів, внаслідок чого в порожнині рота розмножується величезна кількість бактерій, чому сприяють застрягли між зубами частинки їжі.
2. Вживання солодощів сприяє утворенню зубного нальоту, у якому також накопичуються бактерії.
3. Підвищення кислотного балансу ротової порожнини за рахунок розпаду токсинів, що виділяються бактеріями.
4. Зниження рівня кальцію в організмі, спадковість. Гормональні розлади.

Симптоми та ознаки карієсу зубів

Карієс є хронічним захворюванням і протікає на кілька стадій: Стадія плями – з'являється на зубі пляма білого кольору, що говорить про демінералізації емалі зуба.

При поверхневому ураженні утворюється невелика порожнина в коронці. Зуб може реагувати на прийом солодкого, гарячого та холодного.

Глибокий карієс - каріозна порожнина досить глибока, з'являється біль у зубі від дії температурних подразників, але швидко минає після усунення подразника.

Карієс у дітей

Захворювання може виникнути і в дитячому віці, коли в ротовій порожнині присутні тільки молочні зуби. Поразка зазвичай виникає через недостатнє вміст кальцію в організмі дитини. Він підвищує ризик виникнення таких захворювань як тонзиліт, гастрит, пієлонефрит і навіть бронхіальна астма. Тому дуже важливо виявляти причини та своєчасно звертатися до стоматолога для призначення лікування у дітей та вживання профілактичних заходів.

Лікування карієсу

Терапія залежить від стадії та від ускладнень: пульпіту, періодонтиту. У стадії плями лікар приймає рішення про терапію, ґрунтуючись на профілактичних заходах: дотримання гігієни порожнини рота, регулярне чищення не менше двох разів на добу, застосування спеціальних лікувально-профілактичних паст із підвищеним вмістом фтору та кальцію. При виявленні інших неускладнених форм карієсу ретельно очищається каріозна порожнина та встановлюється пломба. Глибокі поразки можуть лікуватися в кілька етапів із встановленням спочатку тимчасової пломби, потім і постійної.

У дітей захворювання лікується так само, як і у дорослих.

Профілактика карієсу

Основні принципи профілактики карієсу у дорослих та дітей свідчать:
  •     Чистити зуби необхідно двічі на день, круговими рухами, спрямованими від кореня до краю, захоплюючи внутрішні поверхні щік та язика. Всі харчові залишки ретельно вичищаються або забираються зубною ниткою.
  •     Дитина може чистити зуби із дворічного віку. Застосовуються спеціальні дитячі пасти, наприклад "Буратіно", "Лускунчик", які мають приємний для дитини смак.
  •     Пасти необхідно застосовувати із підвищеним вмістом фтору, кальцію. Корисним є застосування ополіскувачів для рота, які знижують ризик розвитку цього захворювання.
  •     Двічі на рік відвідуйте стоматолога, який надасть кваліфіковані рекомендації.

 Важливо пам'ятати, що якщо з'явився карієс, він не зникне. Тільки своєчасне звернення до фахівця та ефективне втручання професіонала допоможе уникнути прогресування захворювання.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв'яжеться з Вами та відповість на всі запитання.