Наша адреса
м. Київ,
бул.Кольцова, 14-Ж,
офіс 242

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки у Києві




Металокерамічний протезування зубів

З необхідністю в установці металокерамічної коронки стикаються багато пацієнтів. Саме її в більшості випадків рекомендують лікарі, коли зуб відсутній або не підлягає пломбування через сильне руйнування. Перевага металокерамічних коронок полягає в їх міцності (вони легко витримують жувальне навантаження) та довговічності (термін служби металокерамічних коронок може перевищити 10 років). Тому їх називають класикою ортопедичної стоматології.


Що таке металокерамічна коронка?

Металокерамічна коронка є ковпачок, що покриває обточений зуб і має колір і форму, близькі до натуральних. В основі металевий сплав, безпечний та міцний, вкритий шаром кераміки. Такі коронки використовуються в імплантології та ортопедії. За дотримання правил догляду термін служби металокерамічних коронок – 10-12 років. Це надійне та довговічне рішення при втраті зубів.

Кріпиться коронка на цементному розчині до опорного зуба. При сильному руйнуванні спочатку встановлюється спеціальна вкладка культева з металевого сплаву. Металокерамічна коронка може також встановлюватися на імпланти або бути частиною мостовидного протезу. У будь-якому випадку металокераміку можна назвати відмінним варіантом відновлення зубів у жувальній зоні.


Класифікація металокерамічних коронок

Види металокерамічних коронок виділяються за типом керамічного покриття та за матеріалом основи. Наприклад, каркас може бути виготовлений із кобальт-хромового або хромо-нікелевого сплавів. Менш поширені сплави на основі благородних металів, оскільки їхня вартість вища. Зате вони виглядають більш натурально.

Виділяють металокерамічне покриття з високотемпературної кераміки та низькотемпературної. Вони відрізняються один від одного естетичними якостями та способом обробки.

Серед видів металокерамічних коронок слід зазначити ще один. Це коронки з керамічним "плечем": щоб сіруватий відтінок менше просвічував через покриття, краї каркасу облицьовуються спеціальною керамічною масою.

Металокерамічні та цирконієві зубні коронки

Металокерамічні коронки ставити на передні зуби не рекомендується. Така коронка відрізнятиметься за кольором від сусідніх зубів – металевий каркас просвічує через керамічний шар. До того ж, згодом біля основи конструкції може оголюватися смужка металу, що є неприйнятним для фронтальної зони.

Цирконієві коронки, на відміну від металокерамічних, через відсутність металу в них є естетичнішими і в той же час дуже міцними. Але такі коронки мають вищу вартість.

При виборі коронки слід враховувати всі характеристики, недоліки та переваги.

Установка металокерамічної коронки

Перший крок
Перед встановленням ортопедичної конструкції на опорний зуб лікар має спочатку запломбувати канали зуба. Далі слідує процес препарування зуба під металокерамічну коронку. Це обточування є необхідним для компенсації товщини кераміки.

Другий крок
Нерідко як надійна опора для майбутньої коронки вставляється культева вкладка.

Третій крок
Підготувавши зуб, лікар знімає зліпок, що прямує до лабораторії. Там у тижневий чи двотижневий термін виготовляється металокерамічна зубна коронка.

Четвертий крок
Якщо коронка не вимагає доопрацювання і її примірка пройшла успішно, вона фіксується лікарем за допомогою зубного цементу.

Поширеним варіантом протезування зубів жувальної зони є металокерамічна коронка на імплантаті. Аналогічно здійснюється установка штучного зуба. Тільки коронка, на відміну від нього, кріпиться до абатменту. Це аналог культової вкладки чи препарованого зуба. Протез може бути з'єднаний з абатментом гвинтовим кріпленням. А може бути посаджений на цемент. Кожен із способів має недоліки та переваги.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв'яжеться з Вами та відповість на всі запитання.