Наша адреса
м. Київ,
бул.Кольцова, 14-Ж,
офіс 242

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту у Києві




Як часто ви, не звернувшись до вчасного стоматолога, шкодуєте про це? Адже розвиток пульпіту можна було призупинити, якби ви не відклали візиту до лікаря. А все почалося з невеликої дірочки… Потім, і зуб перестав хворіти, але раптом уночі виник нестерпний біль, а вранці у лікаря чуєте діагноз: «У вас пульпіт».

Пульпіт зуба, симптоми якого проявляються в наростанні сильних нападоподібних болів, є не що інше, як запалення пульпи зуба або нервово-судинного пучка, розташованого в м'яких тканинах. Біль при пульпіті носить нестерпний характер, пульсує, а тканина зуба реагує на температурні подразники.


Причини виникнення пульпіту

Основною причиною виникнення пульпіту зуба є проникнення мікробів у пульпу з каріозної порожнини. Збудником частіше може бути стрептокок, не виключається наявність бактеріального агента у вигляді стафілококу та лактобактерій. Спочатку мікроби знаходяться в каріозній порожнині, потім при подальшому руйнуванні зуба проникають у глибокі шари, викликаючи пульпіт. Іншою причиною пульпіту може бути травма зуба, перелом, вплив термічних та хімічних факторів, не виключено занесення мікробів через кров при септичних станах.

Розрізняють дві форми перебігу пульпіту: гостру та хронічну. Гострий пульпіт, перебіг якого проявляється у відділенні каріозної порожнини від пульпи тонким шаром дентину, протікає протягом 3-5 днів. Біль при гострому пульпіті може віддавати по ходу трійчастого нерва. Розрізняють осередковий та дифузний пульпіт залежно від ступеня поширення. Необоротною формою пульпіту є некроз пульпи.

Хронічний пульпіт, як правило, характеризується сильним болем, пов'язаним із впливом температурних подразників. Навіть за її усунення біль довго тримається. При хронічній формі пульпа вже зруйнована, тому зондування каріозної порожнини не таке болісно, ​​і можна виявити місце входу в порожнину зуба.

Хронічний пульпіт класифікується таким чином:
  •         фіброзний хронічний пульпіт
  •         гіпертрофічний хронічний пульпіт
  •         гангренозний хронічний пульпіт

 
Пульпіт - лікування

У сучасній стоматології існує кілька видів лікування пульпіту молочних чи постійних зубів – це консервативний та оперативний. Лікування проводиться залежно від перебігу та форми захворювання.

При консервативному лікуванні лікар зберігає повністю пульпу. Цей метод застосовується в осіб молодого віку. Проводять лікування під місцевим знеболенням: видаляють уражену пульпу, формують порожнину. Канали ретельно очищаються і здійснюється їх пломбування. Якщо лікар діагностує гострий пульпіт, лікування проводять у два етапи. У перший прийом накладають ліки – антибіотики у вигляді пасти та закривають тимчасовою пломбою, на другому етапі через дві доби замінюють її постійною пломбою.

При оперативному лікуванні видаляють запалену пульпу, пломбують канали та відновлюють коронки зубів. Накладають дентиноутворюючу пасту, відновлюють зуб пломбою. Вартість лікування пульпіту зуба визначається після консультації та огляду лікаря.

Профілактика пульпіту

Основним способом профілактики гострого та хронічного пульпіту, безперечно, є лікування карієсу як у дорослих, так і у дітей, своєчасне звернення до стоматолога.

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв'яжеться з Вами та відповість на всі запитання.